Najširší sortiment, debnenia, lešenia a spotrebného materiálu

Ťahokov sa používa v betónových alebo železobetónových stavbách. Má vysokú nosnosť, ktorú zaručujú zosilnené rebrá. Vyrazené profilovanie plechu zaručuje bezpečné spojenie materiálu.

Inovácie v debniacich systémoch pre vyššiu efektivitu výstavby a diskusné fórum s účasťou riaditeľa firmy TEBAU, spol. s r.o.

19.04. 2014

Rozhodujúcimi faktormi pri výbere správneho debnenia pri výstavbe akéhokoľvek objektu je efektivita – rýchlosť výstavby a spoľahlivosť debniaceho systému v správnom pomere s bezpečnosťou. Spoločnosť TEBAU, spol. s r.o. je na Slovensku popredným dodávateľom debnení a lešení a prináša na trh nové systémy značky Hünnebeck. Zaujímavou súčasťou tohto vydania je aj diskusné fórum za účasti popredných výrobcov a dodávateľov debnenia a lešenia na Slovensku, ktorí odpovedali na otázky týkajúce sa inovácií a trendov v oblasti debniacich systémov a lešení.

Celý článok bol publikovaný v čísle 09/2014 časopisu EUROSTAV
Diskusné fórum bolo publikované v čísle 09/2014 časopisu EUROSTAV

Viac ako 75.000 čitateľov je informovaných o nových stránkach www.debnenie.sk a www.lešenie.sk

02.07. 2012

Špecializovaná príloha Reality a bývanie denníka PRAVDA vychádza niekoľko krát do roka a zachytáva najnovšie trendy a novinky v stavebníctve. Firma TEBAU informuje širokú verejnosť o nových internetových stránkach, ktoré sa venujú výhradne debneniu a lešeniu. Stránky www.debnenie.sk a www.lešenie.sk zaujmú svojím jednoduchým a prehľadným dizajnom a poskytnú potrebné informácie pre záujemcov a lešenie a debnenie. Nápadité logá vo výrazných farbách www.lesenie.sk a www.debnenie.sk rýchlo nasmerujú čitateľa tam, kde nájde všetko potrebné pre svoju stavbu v oblasti debnenia a lešenia.

Celý inzerát bol publikovaný v prílohe, Reality a byvanie, denniku PRAVDA

Lešenia pod jednou strechou

19.06. 2012

Nová internetová stránka www.lešenie.sk prináša komplexné informácie o rôznych typoch lešení, ktoré umožnujú realizovat aj zložité projekty. Rámové lešenie Bosta 70 je bezpecné, stabilné a práca s ním je rýchla a jednoduchá. Dovolené zataženie lešenia so štandardnou šírkou rámu 70 cm je 200 kg/m2. Na lešenie Bosta 100 so šírkou rámu 100 cm je dovolené plošné zataženie 600 kg/m2 a ciastkové bodové zataženie až 1 000 kg/m2. Dlhú životnost lešení Bosta zarucujú pozinkované ocelové casti, dôkladne impregnované drevené dosky a kvalitné vypracovanie. Všetky casti sú lahké a praktické, bezchybne sa zmontujú, zamknú a automaticky zarovnajú pomocou zástrckových spojov a samospádových prepínacov. Na realizáciu velkých projektov, ako sú veže, nádrže, klenuté stropy, javiská alebo schodiská, sa používa priestorové lešenie Modex.

Celý článok bol publikovaný v čísle 02/2012 časopisu Inžinierske stavby

Spoľahlivé debnenie a bezpečné lešenie pre vašu stavbu

19.06. 2012

Stavebná sezóna sa rozbieha a jedným z prvých materiálov, potrebných na stavbu je debnenie a lešenie. Spoločnost Tebau na skvalitnenie svojich služieb zákazníkom spúšta nové internetové stránky venované spomínaným materiálom. Stránky www.lesenie.sk a www.debnenie.sk ponúkajú jednoduchú a efektívnu orientáciu v sortimente, poskytujú základné informácie o cenách prenájmu debnenia, lešenia a predstavujú stavby, na ktorých sa to-ktoré debennie alebo lešenie použilo.

Celý článok bol publikovaný v čísle 05/2012 časopisu dom a byt

Ako firmy prispievajú k šetreniu energiami, rozhovor s riaditeľom spoločnosti TEBAU, spol. s.r.o.

30.04. 2012

Spoločnosť TEBAU – popredný dodávateľ debneia, lešenia a širokého sortimentu dištančných prvkov drží krok s dobou a nezanedbáva ekologické aspekty. Svojou činnosťou cielene prispieva k udržateľnosti vo výstavbe a šetreniu energiami.

Celý článok bol publikovaný v čísle 04/2012 časopisu Eurostav

Tesnenie pracovných a dilatačných škár

02.04. 2012

Pri realizácii betónových konštrukcií je nutné zabezpečiť vodotesnosť pracovných a dilatačných škár. Vodotesnosť škár má totiž významný vplyv na kvalitu betónu, a tým aj na kvalitu celej stavby. Na utesnenie škár sa používajú rôzne materiály. Medzi ne patria napríklad plechové pásy, na ktorých sa nachádzajú rôzne lepiace materiály. Ďalším výhodným riešením sú tesnenia, ktoré samy zväčšujú svoj objem. Na trhu je k dispozícii niekoľko typov výrobkov, ktorých výber závisí od konkrétneho detailu a špecifikácií stavby.

Celý článok bol publikovaný v internetovom magazíne ASB

Zhutnenie betónu na stavbách rýchlo a jednoducho

02.04. 2012

Na zhutnenie betónových základov, betónových prefabrikátov a úpravy betónových plôch sa používa vibračná, hutniaca a hladiaca technika. Firma TEBAU dodáva produkty od renomovaného výrobcu Lievers, ktorý má za sebou už 50 ročnú históriu vo vývoji a výrobe vibračnej techniky. Všetky stroje firma prenajíma, predáva a poskytuje k nim komplexný servis. Špeciálne na zhutnenie liateho betónu na stavbách sa používajú ponorné vibrátory, ktoré sú velmi efektívne a bezpečné.

Celý článok bol publikovaný v čísle 01-02/2012 časopisu Stavebný trh.

Debnenie, lešenie, vibračná technika

01.02. 2012

Spoločnosť TEBAU, spol. s r. o., je slovenská firma. Už 18 rokov je spoľahlivým dodávateľom debnení a lešení Hünnebeck, vibračnej a hladiacej techniky Lievers a širokého sortimentu spotrebného materiálu pre monolitické betóny. Práve táto kombinácia všetkých troch oblastí – debnenia, lešenia a spotrebného materiálu robí firmu TEBAU výnimočnou vo svojom odbore, pretože zákazníci môžu dostať všetko od jedného dodávateľa a za najlepšie ceny.

Celý článok bol publikovaný v publikácii Kontrola kvality na stavbách.

Úspora energie a zdravotné riziko

01.10. 2011

Čím lepšia je tepelná izolácia budovy, tým väcší pozor treba dávat na tepelné mosty. Dnešné predpisy na tepelnú izoláciu a úsporu energie predpisujú pri novostavbách tepelnú izoláciu väcšiu ako 10 mm. Vonkajšie steny a strešné konštrukcie tieto požiadavky bez problémov splnajú.

Celý článok bol publikovaný v čísle 10/2011 časopisu dom a byt.

Komplexné služby pod jednou strechou

01.07. 2011

Spolocnost TEBAU, spol. s r.o. pôsobí na slovenskom trhu už od roku 1993 a do povedomia svojich zákazníkovsa dostala nie len kvalitným sortimentom,ale aj bezkonkurencnými službami. Na rozdiel odvelkých f iriem, kde proces obstarania debniacich a lešenárskychsystémom prebieha zložitejšie, TEBAU bezproblémov vybaví každého zákazníka – rýchlo, komplexnea za vynikajúce ceny. Co všetko poskytuje TEBAU k debneniu a lešeniu?

Celý článok bol publikovaný v čísle 06/2011 časopisu Stavebný trh.

Kontaktujte nás

TEBAU, spol. s.r.o.

Bojnická 18/C
831 04 Bratislava

Telefon: 02 496 83 900

E-mail: info@tebau.sk

GPS: 48.19393, 17.16125

Kariéra v TEBAU